Aktualności

W imieniu Zarządu Głównego zapraszamy na

XV Kongres Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego

który odbędzie się w dniach 14 -16 października 2021 r. w Warszawie

Szczegółowe informacje na stronie

https://15kongresptt.syskonf.pl/

więcej XV Kongres Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego

14th E-AHPBA Congress 2021

Data: 8 Czerwiec 2021

W dniach 15–17 września 2021 roku odbędzie się XIV Kongres European-African Hepato-Pancreato-Biliary Association. Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia są Innowacje.

więcej 14th E-AHPBA Congress 2021

Szanowni Państwo,

W zakładce Dokumenty znajdują się nowe regulaminy przyznawania grantów edukacyjnych oraz naukowych PTT, a także formularze wniosków o przyznanie grantu przez Kapitułę PTT. Zachęcamy do zapoznania się.

więcej Granty naukowe i edukacyjne PTT – nowy regulamin

Szanowni Państwo, Członkowie Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego,

serdecznie zachęcam Państwa do aktywnego wzięcia udziału w wyborach do Zarządu Europejskiego Towarzystwa Przeszczepiania Narządów (European Society for Organ Transplantation).

więcej Wybory do Zarządu ESOT 2021 (2021 ESOT Council Elections)

Serdecznie zapraszamy do udziału w XII Sympozjum „Postępy w immunosupresji w przeszczepianiu narządów unaczynionych", które odbędzie się w dniach 3-4 grudnia 2021 w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

więcej XII Sympozjum „Postępy w immunosupresji w przeszczepianiu narządów unaczynionych",

W dniach 09-11 Czerwca 2021 roku w Warszawie odbędzie się International Donor Surgery and Organ Preservation Masterclass, Warsaw 2021, organizowany przez Katedrę i Klinikę Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Patronat nad wydarzeniem objęli: Polskie Towarzystwo Transplantacyjne, Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Centrum Organizacyjno-Koordynacyjne ds. Transplantacji Poltransplant.

więcej International Donor Surgery and Organ Preservation Masterclass, Warsaw 2021

W imieniu Zarządu Głównego informujemy, że

XV Kongres Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego

odbędzie się w dniach 14 -16 października 2021 r.

w Warszawie

więcej XV Kongres Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego

W dniach 15-16 października 2021 roku w Brukseli odbędzie się 5th International Congress of the iLDLT Group, organizowany wspólnie przez International Living Donor Liver Transplantation Group (iLDLTG) oraz Belgian Section for Hepato-Biliary and Pancreatic Surgery (BSHBPS) of the Royal Belgian Society for Surgery (RBSS).

więcej International Living Donor Liver Transplantation Congress October 2021

W odpowiedzi na nierzetelne informacje rozpowszechniane przez media środowisko transplantologów i lekarzy innych specjalności związanych z dziedziną transplantologii wystosowało list otwarty wyrażający ich sprzeciw. Autorzy listu podkreślają, że procedury rozpoznania śmierci mózgu są w Polsce jasno określone i nie pozostawiają miejsca na ewentualne nadużycia. Podważanie czy negowanie tego faktu jest jawnym wprowadzaniem opinii publicznej w błąd i działaniem na szkodę przede wszystkim – choć nie tylko – pacjentów oczekujących na transplantację narządu. Lekarze apelują więc do mediów o merytoryczną dyskusję oraz o rzetelne, zgodne z aktualną wiedzą medyczną, przekazywanie informacji na temat śmierci mózgu i pobierania narządów do przeszczepienia

więcej List otwarty transplantologów