Opublikowany: 17/11/2023

"Bieg po Nowe Życie" po raz pierwszy w Gdańsku. Specjalna edycja "Pomorze na TAK". Relacja zdjęciowa

Bieg logo

Lekarze, koordynatorzy transplantacyjni, osoby publicznie znane, a przede wszystkim osoby po przeszczepieniu, dawcy i biorcy, spotkali się 20 października 2023 r. w trakcie XVI Kongresu Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego w Gdańsku, by uczestnicząc w marszu nordic walking promować donacje i transplantacje narządów.

„Bieg po Nowe Życie — Pomorze na TAK” odbył się w nieco zmienionej formule. Na trasę Biegu, poprowadzonego w centrum historycznym Gdańska ze startem i metą przy Bramie Zielonej, co kilkanaście sekund wyruszali uczestnicy, którzy indywidualnie i rekreacyjnie pokonali symboliczny jeden kilometr. Zachowano też to, co w Biegu najważniejsze, bowiem prowadzona była klasyfikacja sztafet, jednak tym razem, w odróżnieniu od „klasycznego” Biegu po Nowe Życie, skład drużyn został wylosowany z wyników indywidualnych. Bieg ten wygrali wszyscy Uczestnicy, ale z reporterskiego obowiązku informujemy, że najlepszy czas uzyskała drużyna w składzie: Dorota Miszewska-Szyszkowska, Wojciech Wołyniec i Alicja Sadowska. Nagrody indywidualne otrzymały Justyna Graczyk i Krzysztof Wielendt — osoby po przeszczepieniu.

Oby takich wydarzeń w polskiej medycynie transplantacyjnej więcej. Dziękujemy wszystkim Uczestnikom i Organizatorom.

Bieg 1Bieg 2Bieg 3Bieg 4Bieg 5Bieg 6Bieg 7Bieg 8Bieg 9Bieg 10Bieg 11Bieg 12bieg 13Bieg 14Bieg 15Bieg 16